13 różnych kategorii i ponad 170 kandydatów, którzy działają na rzecz regionu i jego mieszkańców. W Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu, trwa gala rozdania nagród marszałka województwa kujawsko-pomorskiego. To najbardziej prestiżowe wyróżnienia przyznawane w regionie.

22 nagrodzonych i 38 wyróżnień. Nagrody marszałka województwa kujawsko-pomorskiego przyznano po raz 18. Przyznano je m.in. w kategoriach: gospodarka, nauka, badania naukowe i postęp techniczny, edukacja, kultura, sport czy fundusze unijne.

Wśród laureatów tegorocznych nagród marszałka znaleźli się między innymi Ksiądz Adam Ceynowa, dr hab. n. med. Andrzej Igor Prokurat, Iga Baumgart-Witan, Koło Grudziądzkie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Maksymiliana Kolbe w Grudziądzu, Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Zygmunta Kwiatkowskiego w Golubiu-Dobrzyniu, czy Kujawsko Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie. W kategorii edukacja, nagrodę otrzymał Szczep Harcerski "Błękitna Jedynka" z Górska i Złejwsi Wielkiej za propagowanie postaw patriotycznych.

Nagrodę wręczono również za egzoszkielet drukowany w technologii 3D , czyli urządzenie techniczne, które rozszerza i poprawia wybrane umiejętności pacjenta z osłabieniem siły kończyn górnych. Odebrali ją pracownicy naukowi Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Collegium Medicum w Bydgoszczy.

Do kapituły wpłynęło ponad 170 zgłoszeń, najwięcej w dziedzinach: kultura, sport i działalność społeczna. Galę uświetnia koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej z udziałem Leszka Możdżera.