Zespół ratowniczy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku będzie miał nową karetkę. Ambulans będzie do dyspozycji podstacji pogotowia ratunkowego na Zawiślu. Taka lokalizacja znacznie przyspieszy dotarcie do pacjentów.

Nowoczesny, niezawodny i wyposażony m.in. w respirator, defibrylator, krzesełko kardiologiczne i instalację do podawania tlenu. Zakupiony za prawie pół miliona złotych specjalistyczny ambulans gotowy do służby. Karetka będzie do dyspozycji ratowników nowo powstałej podstacji pogotowia ratunkowego na Zawiślu we Włocławku.

Ambulans został zakupiony z pieniędzy włocławskiego szpitala. Część sumy wyłożył Urząd Marszałkowski, który już teraz zapowiada zakup kolejnych karetek. - Mamy już przekazaną informację, że kolejna transza dotacji ma trafić do Urzędu Marszałkowskiego i poprzez ten urząd zostanie zakupiona kolejna karetka -informuje Sławomir Kopyść, członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Nowa podstacja powstała po prawej stronie Wisły. Taka lokalizacja znacznie ułatwi ratownikom Szpitala Specjalistycznego we Włocławku dotarcie do pacjenta. - Przeprawa przez Wisłę bywa trudna, czasem wręcz niemożliwa, jest to bardzo duże utrudnienie. Nasi ratownicy nie mogą dotrzeć w odpowiednim czasie, który umożliwiłby podjęcie szybkiej akcji ratunkowej. Od "za chwilę" ten problem zniknie - mówi Karolina Welka, zastępca dyrektora Szpitala Specjalistycznego we Włocławku. - Umiejscowienie zespołu ratunkowego tutaj, po tej stronie Włocławka jest rzeczą, która została dobrze zbadana i zmonitorowana symulacjami - wyjaśnia Józef Ramlau, wicewojewoda kujawsko-pomorski.

To kolejny zespół ratowniczy powołany przez wojewodę kujawsko-pomorskiego. Od początku roku, w Koronowie i Ciechocinku funkcjonują dwa sezonowe zespoły ratownicze. Ich działanie zostanie przedłużone do końca 2018 roku. Od 1 lipca na stałe wprowadzone zostaną także dwa dodatkowe zespoły w Bydgoszczy i jeden w Toruniu.