Nowy mebel w mieszkaniu jeszcze przed zakupem - takie możliwości daje telefoniczna aplikacja przygotowana przez studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ma ona pomóc w zaprojektowaniu wnętrz. Twórcy aplikacji zostali nagrodzeni przez prezydenta Torunia

- Ściągamy aplikację. Nie musimy się logować, możemy od razu uruchomić aplikację, wybrać z katalogu mebel, który nas interesuje, dobrać odpowiedni wariant kolorystyczny do naszego pomieszczenia. W przyszłości planujemy też wprowadzić, żeby od razu użytkownik mógł z poziomu aplikacji lub strony internetowej zamówić mebel od różnych producentów i wtedy od razu może dostać po prostu przesyłkę do domu - tłumaczy Kamil Bojarski z wydziału matematyki i informatyki UMK w Toruniu.

- Już po raz kolejny nagradzamy grupy studentów, które pokazują, jak można wydobyć ciekawe pomysły użytkowe najczęściej dla nas użytkowników z tego, co można znaleźć w programowaniu właśnie, czyli działalności informatycznej. Arrange to projekt, który pokazuje jak zaaranżować wnętrze mieszkania - wyjaśnia Michał Zaleski, prezydent Torunia.