Funkcjonariusze Straży Granicznej rozbili grupę przestępczą zajmującą się produkcją i handlem nielegalnymi papierosami. Akcję przeprowadzono jednocześnie na terenie trzech województw: kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. Prokuratura ocenia, że przestępcy produkując i rozprowadzając nielegalny towar uszczuplili skarb państwa o ok. 7 mln zł. Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzili przeszukania posesji, zajmowanych przez osoby związane z nielegalną produkcją papierosów oraz ich dalszą dystrybucją. Zatrzymano czterech Polaków i Gruzina. Zabezpieczono również dowody przestępstwa: karty SIM, telefony komórkowe, laptopy. Wszystkim zatrzymanym oskarżyciel z Prokuratury Okręgowej w Łodzi przedstawił zarzuty obrotu nielegalnymi papierosami. Ogólna wartość szacowanych strat Skarbu Państwa to ok. 7 mln zł.

Mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego usłyszał zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Sąd aresztował 36-latka na dwa miesiące.

Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone od 2017 roku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łodzi przez funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.