1 lipca - 26 sierpnia

Z ogromną radością zapraszamy wszystkich bydgoszczan i turystów na wydarzenie, które od wielu lat odbywa się w Bydgoszczy w Amfiteatrze Opery Nova i stanowi ucztę kulturalną muzycznego LATA w Polsce. Wyjątkowe miejsce, okoliczności przyrody i doskonała muzyka w wykonaniu najlepszych artystów.

Podczas poprzednich edycji "Rzeki Muzyki" ukształtowała się idea cyklu, gwarantującego szerokiej rzeszy melomanów wybór koncertów z wielu nurtów muzycznych. Projekt 5. edycji nawiązuje do tej idei - postawiono na różnorodność muzyczną i najwyższą jakość artystyczną, zapraszając wykonawców o ugruntowanej pozycji w swoich gatunkach muzycznych.

tegorocznej edycji "wielkie otwarcie" zapewni zespół Raz Dwa Trzy, a na wieńczący tegoroczny cykl "deser" wystąpi Kapela ze Wsi Warszawa. Ale to nie jedyni utytułowani artyści w tegorocznej edycji. Zaproszenie przyjęli także Tomasz Wendt (zdobywca prestiżowej nagrody Fryderyk 2017), Jakub Kuszlik (laureat Międzynarodowego Konkursu im. I. J. Paderewskiego ), Jan Jakub Należyty (laureat Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu), czy Kraków Street Band (finalista Must Be the Music, laureat rankingów czasopisma "Twój blues" - "Odkrycie Roku" i "Zespół Roku"). Wielbiciele hiszpańskich klimatów muzycznych będą mogli zobaczyć i usłyszeć niestrudzoną popularyzatorkę flamenco Magdę Navarette. Na scenie amfiteatru Opery Nova zagości także "Seweryn Krajewski" w interpretacji Joanny Dark w koncercie "Krajewski na dziś". Koncert stypendystki Miasta Bydgoszczy wypełnią przeboje operetkowe i musicalowe w wykonaniu Hanny Okońskiej i Łukasza Ratajczaka.

Repertuar tegorocznej edycji tworzyliśmy z myślą, aby poszerzać krąg odbiorców "Rzeki Muzyki" o młodsze pokolenie, nie zapominając jednocześnie o wiernej od lat publiczności, a wszystkim zagwarantować niedzielny wieczór z muzyką na najwyższym poziomie.

Harmonogram koncertów: 1 lipca - RAZ DWA TRZY (Ważne Piosenki), 8 lipca - Hanna Okońska i Łukasz Ratajczak (Sopran w duecie), 15 lipca - Kraków Street Band (Blues z "zadęciem"), 22 lipca - Joanna Dark (Krajewski na dziś), 29 lipca - Tomasz Wendt Quartet (Saksofon na fali), 5 sierpnia - Jakub Kuszlik (Paderewski na 100-lecie niepodległości), 12 sierpnia - Jan Jakub Należyty (To jest miłość.. Brel, Aznavour, Bécaud), 19 sierpnia - Magda Navarette (Corazón flamenco), 26 sierpnia - Kapela ze Wsi Warszawa (Muzyka Korzeni).