Ireneusz Stachowiak kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Inowrocławia. Decyzję w tej sprawie podjął Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości. Kandydat został oficjalnie zaprezentowany na konferencji prasowej.

Ireneusz Stachowiak to lider Solidarnej Polski w województwie. W latach 2006-2016, pełnił obowiązki zastępcy urzędującego prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy. Obecnie jest prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Toruniu. - Atutem Ireneusza Stachowiaka jest przede wszystkim bardzo dobra znajomość Inowrocławia, bardzo dobra znajomość samorządu. Nie ukrywam, co też ważne, pracował przez wiele lat w urzędzie miasta, gdzie zna i rozumie mechanizmy funkcjonowania samorządu - mówi Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski.

- Inowrocław potrzebuje zmiany. Potrzebuje prawdziwego gospodarza, który da właściwy impuls temu miastu. Kogoś kto w sposób kompetentny, uczciwy i będąc blisko ludzi, będzie potrafił tym pięknym i wspaniałym miastem kierować i zarządzać. Taką osobą jest właśnie Ireneusz Stachowiak - uważa Tomasz Latos, poseł PiS.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy chce, by Inowrocław rozwijał się w kierunku smart city, czyli inteligentnego miasta. Ireneusz Stachowiak zapowiedział także zwiększenie budżetu obywatelskiego oraz wsparcie organizacji pozarządowych. - Trzeba zadbać o organizacje pozarządowe. Wesprzeć te organizacje i wykorzystać ich potencjał – tak, żeby one działały dla dobra tych młodych i tych starszych mieszkańców Inowrocławia; żeby pomagały im się rozwijać i na co dzień wykorzystywać te szanse, które są w Inowrocławiu - mówi Ireneusz Stachowiak z Solidarnej Polski, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Inowrocławia.

Wcześniej, jako potencjalnego kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Inowrocławia, wskazywano też Marcina Wrońskiego z Porozumienia Jarosława Gowina. Radny Nowego Inowrocławia, w ostatnich wyborach prezydenckich nieznacznie przegrał z Ryszardem Brejzą - Zapytano mnie z Warszawy, czy chcę w Porozumieniu w ramach Zjednoczonej Prawicy stworzyć swój komitet wyborczy, jakby nie patrząc konkurencyjny dla komitetu kolegi Stachowiaka. Ja uważam, że w polityce potrzebna jest odpowiedzialność, mimo swoich dużych ambicji, więc odmówiłem - informuje Marcin Wroński z Porozumienia Jarosława Gowina.

Wybory samorządowe odbędą się na przełomie października i listopada 2018 roku.