Jarosław Chmielewski kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Włocławka. Taką decyzję, ogłosił podczas wizyty w tym mieście wicepremier Jarosław Gowin. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego wziął udział w sesji Rady Miasta. Spotkał się on również z mieszkańcami Mogilna.

Wspólne przygotowania do wyborów i jeden kandydat na prezydenta miasta. Wicepremier Jarosław Gowin, podczas wizyty we Włocławku ogłosił, że jego partia Porozumienie, zdecydowała się poprzeć kandydata Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Chmielewskiego. - Życzę jak najlepszego wyniku i jestem przekonany, że za kilkanaście tygodni będę mógł ściskać rękę nowo wybranego prezydenta Włocławka - zapewnia Jarosław Gowin, wicepremier i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Poparcie wspólnego kandydata Zjednoczonej Prawicy, to dobry wybór dla Włocławka, podkreślał Jarosław Chmielewski. - To ważne, że chcemy razem wziąć odpowiedzialność za miasto i chcemy wspólnie działać na niwie samorządowej i rządowej. Dziękuje Panie premierze za to poparcie - mówi Jarosław Chmielewski, kandydat na prezydenta Włocławka.

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin, wziął udział w sesji Rady Miasta. W swoim wystąpieniu odniósł się m.in. do planów rewitalizacji Włocławka. - Rozumiem doskonale, dlatego w programie dzisiejszych obrad znalazła się kwestia rewitalizacji, że Włocławek potrzebuje takiej rewitalizacji - dodaje Jarosław Gowin.

Wicepremier Jarosław Gowin spotkał się również z mieszkańcami Mogilna.