Turyści i mieszkańcy korzystają z dobrej pogody i atrakcji regionu. Przepustką do poznawania najciekawszych zakątków jest Paszport Turystyczny. Po raz siódmy do wspólnej zabawy i zbierania pieczątek na szlakach, zaprasza Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna.

Kominy fabryk wznoszące się ponad dachami kamieniec – tak dawniej prezentowała się panorama Bydgoszczy, której rozwój napędzał przemysł. Te największe i najważniejsze, poznamy na wystawie plenerowej w salonie Hoffmana. -W większości architektura pokazywana na tych rycinach, jest już nieistniejąca, a myślę ze wystawa ma ukazać, że ten temat Bydgoszczy przemysłowej kiedyś istniał. Bydgoszcz się bardzo zmieniała - mówi Bogna Derkowska-Kostkowska, z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury.

Na początku XX w. fabryk i zakładów było ponad 500. Te, które zostały do dziś, prezentuje Szlak TeH20. To m.in. Exploseum, czy Hala Pomp. Punkty na mapie Bydgoszczy wpisują się w konstelacje dobrych miejsc. Zachęcają one do zatrzymania się w regionie.

Dla turystów, ale i mieszkańców przygotowano specjalny paszport. Akcja Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej promuje region i zachęca do odwiedzenia w czasie wakacji jak największej liczby miejsc.

Paszport turystyczny to mapa, która pokieruje do ciekawych zakątków. Przygotowano dziewięć tras zwiedzania i 118 miejsc. -To już siódma edycja paszportu, a w każdej mamy nowy pomysł. W tym roku to poprowadzenie mieszkańców województwa i turystów do najmniejszych zakamarków. Poza miastami, które są punktami orientacyjnymi, mamy mnóstwo maleńkich miejsc, osobliwości przyrodniczych, zabytków - Agnieszka Kowalkowska, z Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej.

Sposobów na aktywne spędzenie wolnego czasu nie brakuje.