Michał Kwiatkowski wygrał czwarty etap Tour de Pologne. Torunianin przejął żółtą koszulkę lidera największego polskiego wyścigu kolarskiego.

Trasa czwartego etapu Tour de Pologne wiodła z Jaworzna do Szczyrku. Kolarze mieli do pokonania 179 km, z których niemal połowa wiodła przez drogi górskie. Peleton, prowadzony przez kolarzy grupy Sky, na ostatniej pętli wokół Szczyrku zniwelował wszystkie wcześniejsze ucieczki. To dało szansę na zwycięski finisz Michałowi Kwiatkowskiemu, który na ostatnich 100 metrach podjazdu pokonał Dylana Teunsa z Belgii. - Podziękowania przede wszystkim dla wszystkich chłopaków z drużyny. Z dużą niepewnością startowałem do dzisiejszego etapu, w zasadzie do całego Tour De Pologne. Po Tour de France nie widziałem, jakie będzie moje samopoczucie. Wzięliśmy odpowiedzialność na siebie mimo niepewności. Szacunek dla chłopaków, bo we mnie uwierzyli i mentalnie byłem do końca gotowy walczyć i wygrać etap. To niesamowite uczucie. Podjazd pod Zameczek i ten ostatni to były wyjątkowo wymagające podjazdy. Wspaniale, że mogłem być dobrze ustawiony przed ostatnim zakrętem - przyznaje kolarz Team Sky.

Michał Kwiatkowski został liderem klasyfikacji generalnej Tour de Pologne. Drugiego, Belga Teunsa wyprzeda o 8 s. Środowy etap wiódł będzie z Wieliczki do Bielska-Białej. Zakończenie Touru w piątek.