15 sierpnia

15 sierpnia, od godz. 15:00, Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy, Agencja Mienia Wojskowego W Bydgoszczy, Oddział Okręgowy Narodowego Banku Polskiego w Bydgoszczy, pod patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego mają zaszczyt zaprosić na Święto Wojska Polskiego połączone z piknikiem rodzinnym pod hasłem „My Polacy”.

W programie znajdą się konkury, zabawy i animacje dla dzieci przygotowane przez Family Park w Bydgoszczy. Wystąpi orkiestra reprezentacyjna Wojska Polskiego, będzie możliwość obejrzenia sprzętu i umundurowania wojskowego. Nie zabraknie również tradycyjnej wojskowej grochówki.

Na stoisku przygotowanym przez Narodowy Bank Polski będzie można dokonać zamiany banknotów i monet na wyemitowaną z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości monetę okolicznościową o nominale 5 zł.

Zwieńczeniem pikniku będzie bezpośrednia transmisja widowiska „Wolność we krwi”, realizowanego na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Więcej informacji o wydarzeniach na specjalnej stronie internetowej Bądźmy razem 15 sierpnia od godziny 15:00 Bydgoszcz, ul. Generała Józefa Dwernickiego 1 w Bydgoszczy "My Polacy"