Jeden z największych festiwali światła w Europie rozpoczyna się za niecałe dwa tygodnie. W programie "Bella Skyway" znajduje się kilkanaście instalacji rozlokowanych na toruńskiej starówce. Festiwal startuje 21 sierpnia i potrwa sześć dni. Organizatorem wydarzenia jest Toruń.

- Instalacja z żywego ognia, największa instalacja festiwalu będzie się znajdować w przestrzeni fosy zamkowej i zamku krzyżackiego. Łącznie 600 elementów, które będą płonęły żywym ogniem - to coś naprawdę wyjątkowego - zachwala Krystian Kubjaczyk, dyrektor Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

- Od 21 do 26 sierpnia w tym roku mamy 16 bardzo ciekawych instalacji rozmieszczonych na terenie starówki toruńskiej. Po to, abyśmy mogli wszyscy dotrzeć na miejsce, wprowadzane są zmiany w ruchu, a więc przede wszystkim w godzinach wieczornych będzie znacznie więcej możliwości dojazdu autobusem lub tramwajem - podkreśla Michał Zaleski, prezydent Torunia.

- Dla mieszkańców regionu, którzy zechcą obejrzeć festiwal, przygotowaliśmy pięć parkingów buforowych. Znajdują się one przy drodze krajowej nr 80 w kierunku Bydgoszczy, przy Motoarenie, przy centrum handlowym przy ul. Bydgoskiej oraz przed aulą UMK - informuje Krzysztof Przybyszewski, kierownik referatu publicznego transportu zbiorowego w Urzędzie Miasta Torunia.