Z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Niezłomnych w 40 miastach, w tym w Toruniu stanęły w niedzielę specjalne „namioty wyklętych”. To ogólnopolska akcja Stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej.

Wojskowa grochówka, pokaz sprzętu używanego w armii, a przede wszystkim prezentacja sylwetek żołnierzy niezłomnych - po raz drugi na Rynku Staromiejskim w Toruniu stanęły tzw. namioty wyklętych. - Chcemy po prostu odkłamywać, pokazywać prawdziwą historię żołnierzy wyklętych czy niezłomnych - tłumaczy Łukasz Żmuda ze Stowarzyszenia Studenci dla RP.

Akcja odbyła się pod patronatem biura posła Krzysztofa Czabańskiego. Podczas spotkania z dziennikarzami przewodniczący Rady Mediów Narodowych odniósł się do kwestii finansowania mediów publicznych. Jak poinformował, trwają pracę nad nowelizacją ustawy abonamentowej. Zgodnie z projektem Ministerstwa Kultury, Poczta Polska ma zyskać prawo wglądu w umowy i upominania o konieczności płacenia abonamentu klientów m.in. telewizji kablowych. - Każdy, kto zawarł umowę z platformami telewizyjnymi, platformami cyfrowymi czy innymi dystrybutorami sygnału, korzysta z telewizji, bo trudno sobie wyobrazić, że zawiera taką umowę i nie chce z niej korzystać - zauważa Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych, poseł PiS.

Krzysztof Czabański zapowiedział otwarcie filii swojego biura poselskiego w Wąbrzeźnie. Oficjalnie nastąpi to w środę. W niedzielę przewodniczący Rady Mediów Narodowych spotkał się z mieszkańcami miasteczka.