Do projektu ustawy o Bydgoskim Związku Metropolitalnym, który przedstawił prezydent Rafał Bruski, odnieśli się również parlamentarzyści spoza regionu. Zaprosił ich do Bydgoszczy poseł PiS Łukasz Schreiber. Podczas konferencji prasowej przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości mówili o działaniach bydgoskiego parlamentarzysty na rzecz miasta.

Posłowie z Poznania, Bielska-Białej i Gdańska przyjechali do regionu na zaproszenie Łukasza Schreibera. Bydgoski parlamentarzysta podkreślał, że dobre kontakty z członkami partii z innych części kraju pozwalają mu skuteczniej działać na rzecz miasta i regionu. - To się przydaje, bo mamy interesy, które łączą nasze miasta, zwłaszcza Bydgoszcz i Gdynię, Bydgoszcz i Poznań. Takich tematów jest co najmniej kilka - przyznaje Łukasz Schreiber.

To m.in. inwestycje kolejowe czy drogowe. - Połączenie, wreszcie oczekiwaną drogą S5, Poznania i Bydgoszczy. Te prace w tej chwili się rozpoczynają - przypomina Szymon Szynkowski, poseł PiS.

Posłowie odnieśli się również do projektu ustawy o Bydgoskim Związku Metropolitalnym, przedstawionym w poniedziałek przez prezydenta Bydgoszczy, Rafała Bruskiego. - Jeśli stworzył ten projekt z przyjaciółmi politycznymi, to musi za ten projekt wziąć odpowiedzialność i się pod nim podpisywać. A później, w toku prac sejmowych, wszyscy się chętnie z nim zapoznają i przyjmą go lub odrzucą - uważa Marcin Horała, poseł PiS.

”Projekt Prawa i Sprawiedliwości, zakładający w całym kraju stworzenie dwóch metropolii - śląskiej i warszawskiej - jest ‘szyty na miarę potrzeb’" - mówili posłowie. Poza Bydgoszczą, odwiedzili też wspólnie Świecie i Nakło.