O ten tytuł ubiegało się ponad 350 przedsiębiorstw z całej Polski. Na Kujawach i Pomorzu 42 firmy wyróżnione zostały prestiżowym certyfikatem „Przedsiębiorstwo Fair Play". Nagrody główne - statuetki - otrzymały trzy firmy z regionu: bydgoski Polmass S.A , Spółdzielnia Mieszkaniowa „Budowlani" z Bydgoszczy i spółka VIP Dystrybucja z Lubicza Górnego. „Gminą Fair Play 2016 roku" już po raz piąty została Płużnica.

- Gmina Płużnica w strategii postawiła na rozwój przedsiębiorczości i lokalnej gospodarki. Teraz wszystkie nasze działania służą temu, aby stworzyć jak najlepsze warunki do rozwoju tej przedsiębiorczości. Tereny czekają na przedsiębiorców - przyznaje Marcin Skonieczka, wójt gminy Płużnica.

- Zawsze staraliśmy się nie patrzeć na to, co się dzieje dookoła, ale staraliśmy się, żeby było dobrze w firmie dla pracowników, dla kontrahentów; na to, co mogę dać z siebie więcej, żeby było lepiej - nie kryje Sylwia Pikul, firma VIP Dystrybucja.

- Są to firmy, które się wyróżniają; które potrafią stworzyć rzetelne warunki dla pracowników; które wywiązują się ze swoich zobowiązań wobec kontrahentów; są zaangażowane na rzecz społeczności lokalnej - wymienia Mieczysław Bąk, prezes Instytutu Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym.

- Przed przedsiębiorcami rysują się w województwie nowe perspektywy, wprowadzany jest plan na rzecz odpowiedzialnego rozwoju. Można tylko pogratulować tym, którzy osiągnęli szczególne wyniki w swoich przedsiębiorstwach - podsumowuje Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski.