Koniec zamieszania z badaniami technicznymi samochodów policji, straży pożarnej i innych służb. Jak informowaliśmy przed kilkoma dniami, z powodu braku szczegółowych przepisów, samochody nie mogły przechodzić przeglądów w stacjach kontroli pojazdów. W piątek opublikowano w tej sprawie rozporządzenie, które reguluje tę kwestię.

W najtrudniejszej sytuacji była policja, która dysponuje największą liczba samochodów, ale problem dotyczył także straży pożarnej, wojska, CBA czy ABW. Jak zauważyli urzędnicy wydziału komunikacji bydgoskiego ratusza, po wejściu w życie ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej przepisy regulujące kwestię badań technicznych wygasły, a nowych nie było. Bez przepisów niemożliwa była więc kontrola stanu technicznego pojazdów.

W piątkowym „Dzienniku ustaw” pojawiło się jednak rozporządzenie ministrów - spraw wewnętrznych i administracji, rozwoju i finansów oraz obrony narodowej - „w sprawie badań technicznych pojazdów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Policji i innych pojazdów użytkowanych w sposób szczególny". To oznacza, że problem został rozwiązany.