Jaką wybrać szkołę? – to pytanie spędza sen z powiek trzecioklasistów z gimnazjum. A jest w czym wybierać, bo na Targach "CV 2017" pojawiły się wszystkie ponadgimnazjalne szkoły w Bydgoszczy. Uczniowie 30 placówek prezentowali ofertę młodszym kolegom. Zdaniem organizatorów, właśnie taka formuła sprawdza się najlepiej.

Wyjątkowo pod jednym dachem zgromadzili się we wtorek przedstawiciele wszystkich szkół ponagimnazjalnych z Bydgoszczy. A wszystko to, by przedstawić uczniom swoja ofertę. Bo, jak wiadomo, wybór wcale nie jest łatwy. - Chciałabym tutaj po prostu wybrać jakąś szkołę, bo generalnie nie mam pojęcia, co chcę robić, a targi dają taką możliwość - przyznaje Wiktoria Sztajnborn, uczennica. - Ciężko dokonać wyboru, ale przyszedłem na targi, żeby zobaczyć różnice między szkołami. Chciałbym studiować architekturę i uważam, że powinienem iść na rozszerzoną matematykę - zdradza Kamil Wierzbicki.

A jest w czym wybierać: uczeń ma do wyboru licea ogólnokształcące, szkoły techniczne czy o profilu artystycznym. W podjęciu decyzji mogą pomóc starsi koledzy, którzy pokazują, czego nauczyli się do tej pory. - Uczeń, który się kształci w naszej szkole, również pokazuje swoją twórczość; jak się rozwija, na poziomie pierwszej klasy, drugiej czy trzeciej i dzięki temu wchodzi już w jakieś środowisko - tłumaczy mgr Jolanta Bagniewska, pedagog w Zespole Szkół Plastycznych w Bydgoszczy.

Decyzja, choć trudna, jest bardzo ważna. Wybór szkoły ponadgimnazjalnej to wybór drogi na przyszłość. - Sam okres 3-4 letni w szkole ponadgimnazjalnej, to jest tak naprawdę jeden, mały etap w naszym życiu. Później on będzie rzutował tak naprawdę na to, co będziemy robili, jakie mamy uprawnienia, czy pójdziemy dalej na studia czy nie. Temu właśnie służą Targi "CV 2017" - uświadamia Łukasz Kosiński z wydziału edukacji Urzędu Miasta w Bydgoszczy.

Forum Szkół i Pracodawców zostało zorganizowane przez wydział edukacji i sportu Urzędu Miasta w Bydgoszczy.