Stowarzyszenie Młoda Prawica rozpoczęło działalność na Kujawach i Pomorzu. Organizacja zrzeszająca sympatyków Polski Razem ma kilkuset członków w całej Polsce. Od we wtorek młodzi politycy będą udzielali się także w regionie, poinformowano podczas konferencji prasowej w Toruniu.

Konserwatyzm światopoglądowy i liberalizm gospodarczy - takie wartości mają cechować młodzieżówkę Polski Razem. - Jeżeli młodzi ludzie zobaczą, że jesteśmy aktywni, działamy, możemy wymieniać się poglądami i prezentować różne punkty widzenia na dane sprawy to myślę, że na pewno zachęci ich to w nasze szeregi - Paweł Gotowt, przewodniczący Młodej Prawicy na Kujawach i Pomorzu.

Kujawsko-Pomorska Młoda Prawica ma kilkunastu członków. Ich działalność ma opierać się na organizowaniu spotkań o charakterze politycznym, historycznym i biznesowym. - Chcielibyśmy ich przekonać, że polityka to jest praca dla człowieka i z człowiekiem - mówi Iwona Michałek, posłanka klubu PiS, Polska Razem. Kujawsko-pomorskie jest kolejnym, po mazowieckim, zachodnio-pomorskim, śląskim i małopolskim, województwem, w którym zainicjowano działalność stowarzyszenia.