Ma być bezpieczniej, nowocześniej i ładniej. Komisariat Policji na toruńskim Rubinkowie czeka długo wyczekiwany remont. Informację o przyznaniu pieniędzy na inwestycję przekazała poseł Iwona Michałek z Polski Razem.

2 mln zł na potrzebną dokumentację i generalny remont wysłużonego budynku - taką kwotę z Funduszu Remontów Budżetowych Policji otrzyma na wymienione cele komisariat z toruńskiego Rubinkowie. Prace mają zostać przeprowadzone w przyszłym roku. - Mimo że na zewnątrz ten budynek wygląda przyzwoicie, w środku warunki pracy są bardzo złe. I udało mi się przekonać szefostwo policji w kraju, że warto wpisać ten budynek do remontu - mówi Iwona Michałek, posłanka Polski Razem, klub parlamentarny PiS.

Poseł Iwona Michałek, która jest członkiem parlamentarnego zespołu ds. policji podkreśliła, że silna i dofinansowana policja to ważny element miejskiego bezpieczeństwa. Zdaniem członków Polski Razem, ważne jest również m.in. zwiększanie liczby etatów dla policjantów. W Toruniu od maja pracuje o 29 funkcjonariuszy więcej. - Następuje rozwój placówek policji. W ostatnim czasie na terenie kraju reaktywowano 50 posterunków policji, z tego aż 11 w naszym regionie - mówi Bartłomiej Krystek, Polska Razem.

Policja w Toruniu ma w najbliższym czasie otrzymać także przydział nowych, służbowych samochodów.