Wzmocnienie konkurencyjności przedsiębiorstw oraz powiązanie nauki z biznesem - rozpoczął się projekt "Fundusz Badań i Wdrożeń - Voucher Badawczy", realizowany jest przez Kujawsko-Pomorską Agencję Innowacji. Co i ile można na nim zyskać - dyskutowano podczas konferencji na Uniwersytecie Technologiczno- Przyrodniczym w Bydgoszczy.

- Voucher badawczy jest projektem, który jest przeznaczony przede wszystkim dla przedsiębiorstw zarówno mikro, małych a także średnich, które chcą zacząć swoją przygodę albo - powiedzmy - niedawno zaczęły, ale chcą kontynuować przygodę z innowacją, przygodę z wyszukiwaniem różnych innego typu podejść, innego typu sposobów rozwiązywania dotychczasowych problemów albo nowych problemów - wyjaśnia Karol Polasik, prezes Izby Przemysłowo-Handlowej.

- To też jest taka wartość dodana, że jednocześnie dochodzi do takiego spotkania nauki z biznesem w praktyce. I to jest wartość projektów do 100 tys. zł, można uzyskać dofinansowanie do 80 tys. zł - tłumaczy Maciej Krużewski, prezes Kujawsko-Pomorskiej Agencji Innowacji.

- Nowe elementy, nowe produkty, które nie są w użytku, a które są w trakcie wdrażania, napotykają wiele problemów, także pod względem finansowym. W związku z powyższym, każda możliwość dofinansowania, dodotowania każdego pomysłu pozwala robić krok naprzód - przekonuje Przemysław Gawęda, architekt.