70 lat temu pierwszych pacjentów przyjął samodzielny publiczny wielospecjalistyczny zakład opieki zdrowotnej MSW w Bydgoszczy.

- Cały czas myślimy o przyszłości. Plany rozbudowy mamy przygotowane: chcemy powiększyć położnictwo i zakład opiekuńczo-leczniczy czyli oddziały, na które kolejki są u nas największe i najbardziej oblegane - zdradza dr n. med. Marek Lewandowski, dyrektor Szpitala MSWiA w Bydgoszczy.

- Szpital zajmuje bardzo dobre lokaty w rankingach ogólnopolskich. Sytuacja ekonomiczna szpitala jest wzorcowa. Oby więcej takich szpitali było w Polsce - przyznaje Sebastian Chwałek, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

- To jest piękny rezultat, 70 lat, ogromna tradycja. Na pewno bardzo duży dystans i możliwość analiz, jak wyglądała służba zdrowia 70 lat temu, a jak wygląda teraz. Teraz służba zdrowia nie jest też w łatwej sytuacji, więc to na pewno jest dosyć szczególny moment i do refleksji co do przyszłości, ale też do pochylenia się nad tym, co teraz - uważa Maria Wasiak, zastępca prezydenta Bydgoszczy.