Stadko byków grasowało nocą na ulicach Świecia. Z pomocą policjantów i strażaków, właścicielowi udało się je zagonić do gospodarstwa pod miastem.

W poniedziałek po godz. 1.00, dyżurny świeckiej policji otrzymał nietypowe zgłoszenie. Okazało się, że byki należące do jednego z rolników z gminy Świecie uciekły z gospodarstwa (jak ustaliliśmy, z Sulnówka), dotarły do Świecia i "spacerują" po ulicach. Najprawdopodobniej zmiana otoczenia wywoływała dodatkowo u zwierząt agresję. Byki biegały po okolicy, przemieszczając się ulicą Sienkiewicza, w pobliżu Hali Widowiskowo-Sportowej, dotarły aż do ronda.

Na miejsce przyjechała grupa policjantów ze świeckiej prewencji, a w działaniach pomagali również strażacy. Mundurowi ustalili właściciela bydła i zawiadomili o "zgubie". Gospodarz wraz z pomocnikami zjawił się w Świeciu.

Policjanci oraz strażacy pomagali w naganianiu zwierząt, stwarzających zagrożenie dla pojazdów przejeżdżających przez miasto. Służbom udało się bezpiecznie sprowadzić zwierzęta do gospodarstwa pod miastem.