28-letni grudziądzanin, mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie, spowodował sześć kolizji drogowych. Nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Kierowca volkswagena golfa w sobotnie wczesne popołudnie zadzwonił na policję, informując o stłuczce w Jabłonowie Pomorskim spowodowanej przez prawdopodobnie pijanego mężczyznę, siedzącego "za kółkiem" volkswagena passata. Kierujący passatem cofał na parkingu pod sklepem i całym impetem uderzył w przód zaparkowanego golfa. Kierowca passata chciał dojść do porozumienia z właścicielem golfa, jednak gdy ten poczuł od mężczyzny alkohol, powiadomił policję.

Jak się okazało, kierowca passata miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Kluczyki od pojazdu przekazano osobie wskazanej przez kierowcę, która miała odprowadzić passata do miejsca garażowania. Pijany 28-latek został doprowadzony do posterunku w Jabłonowie Pomorskim, gdzie po wszystkich czynnościach, został zwolniony do domu.

Minęły trzy godziny i brodnicki dyżurny otrzymał kolejne zgłoszenia kolizji drogowych w Jabłonowie Pomorskim. Policjanci z brodnickiej "drogówki", którzy pojechali na miejsce ustalili, że kierujący... passatem, jadąc ul. Grudziądzką w Jabłonowie, podczas wymijania zderzył się z oplem astrą, którą kierowała 27-latka, po czym jadąc dalej uderzył w innego passata, a wyjeżdżając z drogi podporządkowanej uderzył w renault laguna.

Sprawca tych kolizji nie zatrzymywał się i zaczął się oddalać z miejsca tych zdarzeń. Po dojechaniu na ul. Rzemieślniczą, kierowca passata uderzył w zaparkowanego tam mercedesa, który - popchnięty - uderzył w tył zaparkowanego peugeota.

Kierowcę rozpędzonego passata zatrzymał właściciel dwóch ostatnich uszkodzonych aut i przekazał patrolowi z Brodnicy. Jak się okazało, sprawca to ten sam 28-latek, który została kilka godzin wcześniej zatrzymany za spowodowanie kolizji "po pijanemu". Mężczyzna w dalszym ciągu miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.
28-letni grudziądzanin trafił do policyjnego aresztu w Brodnicy do wyjaśnienia i wytrzeźwienia. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Odpowie również za spowodowanie wszystkich zdarzeń drogowych oraz za prowadzenie pojazdu bez uprawnień.