50-lecie istnienia świętuje Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Z okazji jubileuszu zorganizowano cykl debat poświęconych problemom gospodarki. Podczas pierwszej debaty poruszono m.in. temat cyfrowej rewolucji.

- Żyjemy w czasie przesilenia cywilizacyjnego, czyli w czasie, kiedy stary model przemysłowy wypierany jest przez technologie, które przynosi rewolucja cyfrowa, robotyzacja. Wszystko się zmienia, wobec tego wiążą się z tym i pozytywne strony, ale także niedogodności - wyjaśnia prof. dr hab. Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

Zdaniem ekonomistów, kompetencje cyfrowe to dziś kluczowa umiejętność niezbędna w codziennym życiu. Jubileuszowe debaty są poświęcone problemom ekonomicznym współczesnego świata. Wydział nauk Ekonomicznych i Zarządzania w Toruniu od lat był uznawany jako wiodący w Polsce w dziedzinie badań naukowych dotyczących gospodarki rynkowej.

To pierwsza z czterech debat poświęconych gospodarce Polski i świata. Organizatorem wydarzenia jest prof. dr hab. Włodzimierz Karaszewski.