Koszykarze Polskiego Cukru Toruń po raz pierwszy w historii klubu wywalczyli Puchar Polski. W niedzielnym finale turnieju w stolicy pokonali obrońcę trofeum i mistrza Polski - Stelmet Enea BC Zielona Góra - 88:80.

W Warszawie, w drodze do gry o trofeum, drużyna trenera Dejana Mihevca pokonała Start Lublin (83:71) i Turów Zgorzelec (79:72). W decydującej grze rozbiła faworyta. W końcówce drugiej kwarty ich przewaga wynosiła ponad 20 pkt (47:25). Zielonogórzanie po przerwie zmniejszali straty, ale dojść koszykarzy z Torunia nie byli w stanie. Co ciekawe, przez cały turniej Polski Cukier musiał radzić sobie bez dwóch silnych skrzydłowego - Aleksandra Perki i Aarona Cel - którzy są kontuzjowani.

Przypomnijmy, że finałowym rywalem "Twardych Pierników" mógł być drugi zespół z regionu, Anwil Włocławek. Ekipa Igora Milicicia została jednak wyeliminowana w półfinale przez Stelmet.

Najbardziej wartościowym zawodnikiem turnieju finałowego PP został torunianin Karol Gruszecki, który zdobył Puchar Polski drugi raz z rzędu (rok temu grał w w Stelmecie).

POLSKI CUKIER - STELMET ENEA BC 88:80 (27:15, 24:16, 21:20, 16:29)
Polski Cukier: Cosey 36 (6), Sulima 14, Gruszecki 13, Mbodj 8, Diduszko 8, Wiśniewski 7 (1), Śnieg 2
Stelmet: Gecevicius 19 (5), Mokros 15 (3), Dragicevic 13, Koszarek 9 (1), Kelati 8 (2), Markovic 5, Hernandez 4, Zamojski 3 (1), Muric 2, Hrycaniuk 2, Florence 0.