Kolegium Jagiellońskie w Toruniu organizuje cykl spotkań specjalnie dla kobiet. W ramach projektu "Droga do niezależności - kobieta sukcesu" gościem piątkowego spotkania była dr Magdalena Ogórek.

- Sukces to jest - uważam - słowo, na które trzeba sobie głęboko mocno zapracować, ale jako autorka czuję, że włożyłam taką małą cegiełkę w popularyzację tematu zagrabionych dzieł sztuki straconych podczas II wojny światowej i jeżeli miałabym jakoś ten sukces zdefiniować czy osadzać, to bardzo się cieszę, że udało mi się tą książką zanieść taką wiedzę do wielu osób - uważa dr Magdalena Ogórek.

- Poszukiwaliśmy formuły, która mogłaby zainteresować naszych studentów. Z danych statystycznych wynika, że 85 proc. naszych studentów w Kolegium Jagiellońskim to są właśnie kobiety, więc, żeby je inspirować i tak stawiać im dobre przykłady w ich rozwoju zawodowym, stąd właśnie ta idea tego cyklu „Droga do niezależności-kobieta sukcesu" - podkreśla Joanna Górska-Szymczak, rektor Kolegium Jagiellońskiego w Toruniu.