Pod hasłem „Broadway Show - Festiwal Piosenki i Mody Fryzjerskiej inspirowany rewią musicalową" odbył się konkurs o Statuetkę Bydgoskiej Łuczniczki. W rywalizacji wzięło udział ponad 30 najlepszych fryzjerów, wizażystów oraz modeli ze szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju. W muzycznym konkursie uczestniczyli uczniowie kujawsko-pomorskich szkół podstawowych i gimnazjów.

- Inspirowałem się dziś postacią Victorii z musicalu „Cats". Mając modelkę bardzo ładną, mogłem wykonać taką pracę. Wiedząc, jak wygląda postać, po prostu starałem się odwzorować ją jak najlepiej. Tu jest objętość, bryła, stworzenie bryły charakterystyczne dla głowy kota - opowiada Daniel Gabryszewski, stylista fryzur, zdobywca drugiego miejsca we fryzjerstwie damskim.

- Postać mi się bardzo podoba. Jest bardzo realistycznie stworzona, tak jak w musicalu. Fryzjer bardzo się postarał, jest to bardzo dobre odwzorowanie - uważa Aleksandra Palińska, modelka.

- Braliśmy pod uwagę przede wszystkim pomysł, czyli tytuł tego przedsięwzięcia. Braliśmy pod uwagę fryzurę, czyli liczyła się bryła, linia, kreatywność. Wszystko to było połączone z makijażem, który musiał być wykonany też przez zawodnika. I z kreatywnością, ze strojem, który zawodnik sam musiał też wymyśleć - wyjaśnia Dorota Stoppel, fryzjer, przewodnicząca jury.

- Jestem bardzo zadowolona z wszystkich uczestników. Mają tak piękne wizje, potrafią to wszystko pięknie przenieść. Wydaje mi się, że wszyscy zasługują na jakąś pochwałę. Ale spisali się naprawdę niesamowicie. Każdy - wiadomo - ma pojęcie o makijażu; tym bardziej, jak są tutaj mężczyźni fryzjerami, musieli zrobić ten makijaż - to było dla nich wyzwanie, ale poradzili sobie świetnie - podsumowuje Rozalia Wełnicka-Tomczak, kosmetolog, członek jury.