Kryminalni z Rypina zatrzymali 45-latka, który na terenie powiatu od 2016 roku dokonywał włamań oraz kradzieży. Jego łupem padały elektronarzędzia i złom. Mimo, że niektóre sprawy były już umorzone, teraz policjanci do nich wrócili. Sprawcą okazał się recydywista, więc grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna jest podejrzany o to, że od sierpnia 2016 roku do lutego tego roku włamywał się do domków letniskowych i budynków gospodarczych, skąd kradł m.in. elektronarzędzia oraz złom. Niektóre sprawy były już umorzone z powodu niewykrycia sprawcy, jednak kryminalni teraz do nich wrócili. Funkcjonariusze przesłuchali świadków, zabezpieczyli dokumentację oraz przeprowadzili eksperymenty procesowe. Te czynności pozwoliły śledczym udowodnić zatrzymanemu pięć przestępstw. Straty, które spowodował to ponad 3.000 zł.

We wtorek mężczyzna usłyszy zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Z uwagi na to, że 45-latek dopuścił się tych czynów w warunkach recydywy, kara, która mu grozi, będzie podwyższona do 15 lat pozbawienia wolności.