Przedstawiamy podsumowanie weekendu na drogach regionu kujawsko-pomorskiego. Do poważnej kolizji na krajowej "dziesiątce" doszło w sobotni wieczór. Także w sobotę w powiecie żnińskim zatrzymano kierowcę pod wpływem środków odurzających. O bezpieczeństwo podróżujących w weekend zadbali funkcjonariusze, prowadząc po raz kolejny akcję "Bezpieczna droga".

Droga krajowa nr 10 to w regionie jedna z najczęściej uczęszczanych. To właśnie na tej trasie, w Małej Nieszawce, w sobotni wieczór doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów. Kierowców z zakleszczonych pojazdów musieli wydostać strażacy. Obaj kierujący w ciężkim stanie trafili do szpitala.

Policja regularnie prowadzi kontrole i akcje, które mają zapewnić bezpieczeństwo. Tak było i w miniony weekend. Tylko w piątek i tylko na krajowej "25" ponad 70 kierowców przekroczyło prędkość. Funkcjonariusze z Bydgoszczy, Inowrocławia i Sępólna Krajeńskiego przeprowadzili na tej trasie blisko 500 kontroli. A to właśnie nadmierna prędkość jest najczęstszą, choć nie jedyną przyczyną wypadków. - Apelujemy o to, aby kierowcy po pierwsze przygotowali się do podróży; po drugie - żeby zawsze wsiadali za kierownicę trzeźwi, wypoczęci - apeluje podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Niedostosowanie prędkości do przepisów i prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu - takie wykroczenia wciąż nie są rzadkością. Stąd regularne policyjne kontrole. - Są to działania, które prowadzone są w różnych miejscach, cyklicznie. Nie tylko sprawdzamy prędkość, ale również inne popełniane przez kierujących wykroczenia. Również prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości. Wiemy, że w dalszym ciągu kierowcy decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu - dodaje podkom. Kowalska.

Policjanci sprawdzali również stan techniczny pojazdów oraz posiadanie wymaganych dokumentów. O bezpieczeństwo mundurowi zadbają także podczas zbliżającego się weekendu majowego. To każdego roku szczególnie trudny czas na drogach. Dlatego kierowcy mogą się spodziewać wzmożonych kontroli.