Minister spraw wewnętrznych i administracji wziął udział w wojewódzkich obchodach Dnia Strażaka w Rypinie. W swoim wystąpieniu podziękował za zaangażowanie w codziennych akcjach ratowniczych. Druhowie otrzymali także nowy sztandar.- Ponad 94 proc. Polaków obdarza was zaufaniem. To zaufanie jest okupione nie tylko waszym potem, waszym zaangażowaniem, ale niejednokrotnie okupione jest waszym zdrowiem, a w sytuacjach najbardziej tragicznych - nawet życiem - przemawiał Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji.

- Ten wspaniały sztandar, który otrzymała wasza jednostka, jest dowodem uznania dla państwa osiągnięć. Świadczy o olbrzymim szacunku, jaki zdobyliście w społeczeństwie poprzez wytrwałą służbę i wkład w walkę z pożarami i innymi zagrożeniami - dodawał gen. bryg. Leszek Suski, komendant główny PSP:

- Państwowa Straż Pożarna to dzisiaj służba bardzo profesjonalna, która ratuje zdrowie i życie ludzkie. Przekonaliśmy się o tym w roku 2017, kiedy od pierwszych minut, godzin i dni pomagaliście ludziom w województwie kujawsko-pomorskim, którzy ucierpieli w wyniku nawałnicy - podkreślał Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski.