300 zł na szkolną wyprawkę, mały ZUS dla przedsiębiorców, czy program "Dostępność Plus" skierowany do osób starszych i niepełnosprawnych - to niektóre z propozycji, które przedstawił w Radziejowie wiceminister obrony narodowej, Wojciech Skurkiewicz. Spotkanie z mieszkańcami odbyło się w ramach projektu polityków Prawa i Sprawiedliwości "Polska jest jedna".

W ramach kampanii "Polska jest jedna" politycy Prawa i Sprawiedliwości w całej Polsce ruszyli w teren, by przedstawić swoje nowe propozycje i wysłuchać opinii mieszkańców. W Radziejowie pojawił się wiceminister obrony narodowej. - Chcielibyśmy z jednej strony przypomnieć, powiedzieć o tych dokonaniach, które udało nam się zrealizować w ciągu tych 2,5 roku funkcjonowania, pracy rządu PiS - wskazuje Wojciech Skurkiewicz.

A za te minister uważa przede wszystkim program "Rodzina 500+", który - jak podkreślał polityk - ma wymiar nie tylko społeczny, ale także ekonomiczno-gospodarczy. Minister podkreślał także, jak ważne było dla stanu finansów państwa uszczelnienie wpływów z podatku VAT. Wśród nowych pomysłów polityków PiS wskazywał m.in. obniżenie składek na ZUS dla małych przedsiębiorców, wprowadzenie minimalnej emerytury dla matek czworga lub więcej dzieci, czy wyprawkę - 300 zł dla każdego ucznia.

Podczas spotkania zebrani mogli również zadawać pytania. - Czy nie można by było wziąć przykładu ze Szwecji? Tam od klasy VIII jest takie zorientowanie, co by tutaj było można robić po ukończeniu szkoły podstawowej - pytała uczestniczka.

Wiceminister podkreślał, że politycy PiS zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest to, by odbudować szkolnictwo zawodowe.

Podczas spotkania wiceministrowi towarzyszyła poseł Joanna Borowiak oraz senator Józef Łyczak.