Minęło 98 lat od powstania Polonii Bydgoszcz. Rocznicę założenia klubu świętowali członkowie sekcji - m.in. piłkarskiej i lekkoatletycznej. Dawne czasy wspominali także byli żużlowcy Polonii, którzy w tym roku na wspomnieniową galę zaprosili także swoich byłych rywali z Torunia.

Obchody rocznicy powstania Polonii Bydgoszcz rozpoczęła msza św. w intencji klubu. Później, członkowie sekcji piłkarskiej złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą Mariana Norkowskiego - reprezentanta biało-czerwonych pasów w latach 50. i 60. - Burchardt na bramce, Dziadek, Murzyn, Boniek senior w obronie, Sylwestrzak, Norkowski ,drugi Norkowski to były nazwiska, które liczyły się w Polsce - opowiada Maciej Świątkowski, członek zarządu KP Polonia.

Po raz czwarrty na uroczystej gali spotkali się byli żużlowcy Polonii Bydgoszcz. Tym razem czasy swoich występów na torze wspominali razem z zawodnikami Apatora Toruń. Były to więc pewnego rodzaju derby. - Wspomnienia wracają. Widzi się kolegów, widzi się ten sprzęt, na którym się jeździło. Można wymienić poglądy z trenerami. To wszystko jest potrzebne, żeby ten sport nie zginął- przyznaje Jan Ząbik, były żużlowiec i trener Stali/Apatora. - Sprawia to ogromną przyjemność, bo są to nadal moi przyjaciele i koledzy. Nie byliśmy z zawodnikami toruńskim wrogami, tylko przeciwnikami na torze, ale w parkingu przyjaciółmi i kolegami i to zostało - podkreśla Andrzej Koselski, były żużlowiec i trener Polonii.

W spotkaniu żużlowców bydgosko-toruńskich uczestniczyli m.in. Piotr Protasiewicz, Michał Robacki, Zbigniew Bizon, Jacek Krzyżaniak.