Spotkanie z chłopcem, który wlatuje przez okno i wcale nie chce dorosnąć. W ramach internetowego teatru dla szkół uczniowie obejrzeli spektakl "Piotruś Pan". Przedstawienie muzyczne z elementami tańca stworzyła i wyreżyserowała Anna Nowicka.

Kiedy uwierają cię ramy dobrego wychowania i rozsądku, wybór jest prosty: Nibylandia. Tutaj wszystko jest możliwe. Dzieci odnajdują się w świecie dorosłych, a dorośli na nowo odkrywają świat bajek i baśni. "Piotruś Pan", prosto ze sceny w Rzeszowie, trafił do szkół w całej Polsce. - Piotruś Pan to chłopiec, który nigdy nie chciał dorosnąć. Lubię w teatrze to, że można widzieć tych aktorów na żywo - wyznaje Oliwia, uczennica Szkoły Podstawowej nr 12 w Bydgoszczy.

Aktorzy z Teatru Maska wcielili się w postacie dobrze znane najmłodszym widzom. Nie zabrakło czarów i magicznego proszku, latania oraz zasadzek kapitana Hucka. - Najbardziej lubię Piotrusia Pana, bo jest bardzo śmieszny, a ja lubię śmieszne postacie - zdradza Hania, uczennica SP 12. - Piotrusia Pana, bo miał fajne ubranie i robił śmieszne miny - wtóruje Dawid, uczeń SP 12.

Spektakl w reżyserii Anny Nowickiej, opowiedział najmłodszym o odpowiedzialności, pogodzeniu fantazji z codziennym życiem, ale również o miłości. Podczas przedstawienia nie brakuje też dobrej zabawy. Dlatego internetowy teatr w wielu szkołach ma swoich wiernych fanów. - Myślę, że to jest przedsięwzięcie bardzo potrzebne. Spektakli dla dzieci w teatrze stacjonarnym nie jest wiele, z wszystkich korzystamy, ale jest ich niewiele. Tutaj mamy przegląd i teatr w każdym mieście i mogą sobie dzieci porównać i różne rodzaje tych teatrów - przyznaje Aleksandra Tarczyńska-Pajor, wicedyrektor SP nr 12 w Bydgoszczy.

Internetowy Teatr TVP dla Szkół to autorski projekt Telewizji Polskiej, realizowany we współpracy z teatrami z całego kraju od 2012 roku.