Niezwykła lekcja WF w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Grębocinie. Poprowadziły ją dla 350 uczennic z całego regionu... mistrzynie sportu: złota medalistka igrzysk w pływaniu Otylia Jędrzejczak i zaproszeni przez nią goście - m.in. mistrzynie Europy w sztafecie 4x400 m Iga Baumgart-Witan oraz medalistki olimpijskie - panczenistka Luiza Złotkowska i pięcioboistka Oktawia Nowicka. Organizatorami tej szczególnej lekcji jest fundacja Otylii Jędrzejczak i samorząd województwa.

– Celem akcji jest mobilizacja dziewcząt w wieku szkolnym do zwiększenia aktywności ruchowej, ale także pokazanie, że przez sport mogą realizować swoje marzenia, także te pozasportowe. Cechy, które wypracowuje się w sporcie mają pomóc im realizować inne marzenia – mówi Otylia Jędrzejczak.

Program „Mistrzynie w szkołach” jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Partnerami imprezy w Grębocinie byli Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz gmina Lubicz. W 2018 roku Fundacja Otylii Jędrzejczak w ramach tego programu zorganizuje trzy spotkania uczennic ze wspaniałymi sportsmenkami. Po Grębocinie kolejne odsłony akcji „Mistrzynie w szkołach” odbędą się w Pustkowie-Osiedlu koło Dębicy oraz w Poznaniu.