Nawet 10 tys. miłośników motocykli Harley-Davidson może przyjechać do Bydgoszczy na największy w Europie zlot. Impreza odbywa się od 40 lat, zawsze w innym kraju, tym razem w Polsce. Sercem zlotu, od środy do niedzieli, będzie Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. Harleyowcy będą zwiedzać też miasto, zapraszają tez na imprezy towarzyszące

- To jedna z nielicznych imprez entuzjastów Harley-Davidson, która została zachowana w takim starym stylu, spotkań, wspólnej zabawy w klimacie, blisko natury, blisko motocykli Harley-Davidson - zaznacza Marcin Brewiński, wiceprezydent Brothers Harley-Davidson Club Poland.

- Gwarantuje państwu, że dwóch takich samych nie znajdziecie. Każdy, jak kupuje motocykl, to go dekoruje, zmienia. Będą motocykle, które mają 10, 20, 40 i więcej lat. Będą motocykle customowe, bądź budowane przez Riderów. Jest to jedna ze specyfik tego środowiska: każdy tak ten motocykl zmienia, żeby mu odpowiadał - opowiada Łukasz Zalicki, prezydent Harley-Davidson Club Riders Of Poland.

- Przygotowaliśmy niespodziankę dla mieszkańców Bydgoszczy, wspólnie z organizatorami. W środę między 12:00 a 19:00 na Starym Rynku będzie stał demotrack. To jest wielki tor z 20 motocyklami Harley-Davidson. One nawet jeszcze nie są w sprzedaży. Mieszkańcy będą mogli je zobaczyć, usiąść, być może się na nich przejechać - zapowiada Łukasz Krupa, dyrektor Biura Promocji Miasta I Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Bydgoszczy.