Nagrody marszałka województwa dla bibliotekarzy z regionu. Regionalne obchody święta zorganizowano w Toruniu, w przygotowywanym do otwarcia nowoczesnym gmachu filii Książnicy Kopernikańskiej.

- Zdecydowanie nie jest to nudna praca. Proszę mi uwierzyć, że ciągle nie siedzimy za biurkami i nie wypożyczamy książek. Jesteśmy ciągle w ruchu, ciągle coś się dzieje, ciągle jest coś nowego - zapewnia Magdalena Mrugowska z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy. - Dzisiaj obchodzimy Dzień Bibliotekarza i to jest znakomita okazja do tego, żeby uhonorować ludzi, którzy - prawdę powiedziawszy - stoją na straży naszego serca i umysłu - przyznaje Zbigniew Ostrowski, wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Wojewódzkie obchody „Dnia Bibliotekarza i Bibliotek jest okazją, aby nagrodzić osoby o szczególnych zasługach dla rozwoju czytelnictwa, promocji i bibliotek. Nagrody marszałka województwa kujawsko-pomorskiego otrzymało 12 pracowników bibliotek z regionu.

Na miejsce uroczystości wybrano przeniesioną w nowe miejsce filię nr 16 Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej - Książnicy Kopernikańskiej. W nowej siedzibie utworzona została tzw. mediateka. To pierwsza w mieście nowoczesna placówka kulturalno-edukacyjna, działająca w oparciu nie tylko o tradycyjne księgozbiór, ale i nowe technologie. Filia oficjalnie otwarta zostanie w czerwcu.