Maszynka do wiązania, koto-tłumacz albo robot do robienia rzeczy niemożliwych. To tylko niektóre z innowacyjnych pomysłów najmłodszych mieszkańców regionu. Teraz czas na kolejne - po raz trzeci rozpoczyna się konkurs „Mój Innowacyjny Wynalazek", organizowany przez Kujawsko-Pomorską Agencję Innowacji. Młodzi wynalazcy swoje prace mogą przesyłać do końca maja.

- Jest to konkurs dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 20 lat. Dla najmłodszych są to prace graficzne z opisem, które nas najbardziej rozczulają i przedstawiają w zasadzie, dlaczego w ogóle ten model powstał; dlaczego taki wynalazek. Dla dzieci starszych jest to model, jeżeli wykazuje jakieś zmiany ruchowe, wówczas dzieci mogą załączyć nam filmik maksymalnie dwuminutowy do formularza na naszej stronie i oczywiście bierzemy go pod uwagę. Wszystkie prace zbieramy do końca maja - wyjaśnia Aleksandra Agatkowska z Kujawsko-Pomorskiej Agencji Innowacji sp. z o.o.

- Chcemy tworzyć taki cały, wielki ekosystem innowacyjny. On nie dotyczy tylko firm, nie dotyczy tylko tych, którym się udało, którzy poprzez badania stworzyli jakiś produkt, który ładnie się sprzedaje na rynku, ale to także chodzi o to, żeby szkoła, która też jest w pewnym momencie zrutynizowana, powinna umieć wyszukiwać takie talenty - tłumaczy Maciej Krużewski, prezes Zarządu Kujawsko-Pomorskiej Agencji Innowacji sp. z o.o.