Jak wykorzystać szanse i jak sprostać wyzwaniom? Na te pytania próbowali odpowiedzieć specjaliści podczas III Kujawsko-Pomorskiego Forum Budownictwa na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Miejsce spotkania nie jest przypadkowe, bo - jak podkreślają specjaliści - inżynierów budownictwa nadal brakuje.

- Firmy budowlane borykają się z brakiem ludzi do pracy. Brakuje specjalistów, zbrojarzy, cieśli, murarzy. Coraz mniej ich jest. Posiłkujemy się ludźmi, którzy przyjeżdżają zza wschodniej granicy - uświadamia Renata Staszak, przewodnicząca Kujawsko-Pomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

Uczestnicy forum rozmawiali m.in. o polityce mieszkaniowej oraz realizacji programu "Mieszkanie Plus", problemach prawnych w budownictwie oraz inwestycjach drogowych. Jednym z tematów była także polityka energooszczędnościowa i związane z nią możliwości rozwoju budownictwa.

Specjalne podziękowanie wojewody za pomoc w odbudowie zniszczonych budynków w sierpniowej nawałnicy otrzymała Kujawsko-Pomorska Izba Inżynierów Budownictwa.