Koncerty, spektakle teatralne, wystawy - lato w mieście może być interesujące. Bydgoskie placówki kulturalne przygotowały bogatą ofertę dla mieszkańców. Oprócz imprez, które na stałe wpisały się już w wakacyjny repertuar wydarzeń, będą też niespodzianki.

Lato w mieście też może być atrakcyjne. Bydgoszczanie mają swoje pomysły. - Wakacje też można fajnie spędzić w mieście: pojechać rowerami do Myślęcinka, tam jest ZOO i tam też można się dobrze bawić - mówi jedna z bydgoszczanek. - Dużo spacerujemy, jeździmy rowerkiem, dużo jest dróżek rowerowych. Jeździmy do Myślęcinka, tam dużo rzeczy się dzieje - wtóruje inna cyklistka. - W Bydgoszczy da się przyjemnie spędzić czas. Na Wyspie Młyńskiej są różne rozrywki - przekonuje inny bydgoszczanin.

Będzie też dużo muzyki. Lato w Bydgoszczy ma być koncertowe, w ramach cyklu „Rzeka Muzyki”. Start już 1 lipca. - Będzie dziewięć koncertów, we wszystkie niedziele lipca i sierpnia. Zaczynamy fajnym koncertem zespołu "Raz, dwa, trzy" - zapowiada Łukasz Krupa z Urzędu Miasta Bydgoszczy.

A już w najbliższy weekend w parku myślęcińskim na Różopolu "Otwieracz" na początek lata i koncert z gwiazdami. - W tym roku gwiazdami będą: zespół Dżem i Ewelina Lisowska - reklamuje Sandra Tyczyno, rzecznik LPKiW Myślęcinek.

Dla najmłodszych będą też wakacyjne środy w ZOO. - To są takie spotkania w ogrodzie zoologicznym, które cieszą się ogromną popularnością, dlatego coraz więcej tych spotkań organizujemy, żeby rodzice mogli przychodzić z dziećmi i pokazywać im ten piękny świat zwierząt - wyjaśnia Sandra Tyczyno.

Już 22 czerwca „Ster na Bydgoszcz” - łączy świat żeglarzy, artystów i podróżników. Co roku przyciąga tysiące wodniaków i turystów. Będzie m.in. parada jednostek pływających, regaty, szanty i mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. - Na tzw. plaży na Wyspie Młyńskiej zorganizujemy „wyspę piracką” dla dzieci. Tam też będzie okrętowy cieśla, będą warsztaty żeglarskie dla dzieci - informuje Mirela Jaros-Klimińska z Urzędu Miasta Bydgoszczy.

W letnie poniedziałki Miejskie Centrum Kultury zaprasza na spotkania teatralne, a na muzyczne spotkania - do Ostromecka. - W Ostromecku co tydzień wystąpią artyści, związani z bydgoską Operą Nova, czyli koncerty zatytułowane „Muzyczne tarasy”. Spotykamy się co niedziela o godzinie 16.00 - zachęca Andrzej Gawroński z MCK w Bydgoszczy.

Ofertę wakacyjną ma też Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy. Już niebawem wielkie otwarcie wystawy "Sztuka współczesna z kolekcji Wojciecha Fibaka". - Będzie można spotkać się ze sportowcem, który opowie o swojej pasji kolekcjonerskiej. Te wszystkie dzieła, które pojawią się u nas w Galerii Sztuki Nowoczesnej, będzie można oglądać przez całe wakacje - zdradza Natalia Szczerbińska z Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy.

Każdy, kto postanowi spędzić lato w mieście, znajdzie więc coś dla siebie.