Ubiegłych sezonów Pałac Bydgoszcz z pewnością nie zaliczy do udanych. Teraz sytuacja ma ulec znacznej poprawie. Bydgoskie siatkarki mają nowego sponsora. To bydgoski Bank Pocztowy SA, z którym klub współpracował już w przeszłości i był to owocny w sukcesy okres.

Siatkarki Pałacu, które od 27 lat występują w najwyższej klasie rozgrywkowej, największe sukcesy osiągały właśnie za czasów współpracy z Bankiem Pocztowym. W sezonie 2000/2001 wywalczyły tytuł wicemistrzyń Polski oraz w roku 2000 triumfowały w Pucharze Polski. W ostatnich latach takich sukcesów nie było. - Te trudne czasy wiążą się z tym, że mieliśmy trochę mniejsze środki, cała siatkówka miała problem. Od tego roku musi być lepiej. Nasza reprezentacja wygrała we wtorek piąty kolejny mecz w Lidze Narodów, więc popularność siatkówki znowu będzie szła w górę - uważa Piotr Makowski, członek zarządu KS Pałac.

Sytuacja finansowa bydgoskich siatkarek poprawi się już w przyszłym sezonie. Oprócz miasta, klub wspierać będzie także Bank Pocztowy. - Wierzę, że odzyskując siłę i energię Banku Pocztowego, z jego sukcesami, będzie czas teraz na sukcesy odnoszone razem. Wierzę, że z Pałacem Bydgoszcz wrócimy do najlepszych tradycji - nie ukrywa Sławomir Zawadzki, prezes zarządu Banku Pocztowego SA. - Tym głównym filarem, sponsorem, który finansuje klub, jest Miasto Bydgoszcz. Przypomnę: na rok 2018/2019 to kwota 1,8 mln zł; zwiększona co do poprzedniej, a dodatkowo na przyszły sezon będzie umowa promocyjna na najbliższy sezon na kwotę 100 tys. zł - zaznacza Iwona Waszkiewicz, zastępca prezydenta Bydgoszczy.

O to, by nadchodzący sezon był zdecydowanie lepszy, postarają się także zawodniczki. - Ten zeszły sezon nie był udany. Stać nas na o wiele więcej. Uratowała nas końcówka sezonu, gdzie zagrałyśmy dobrze i zostałyśmy w lidze. Jakie będą zmiany, to klub z pewnością na bieżąco będzie informował, my postaramy się dobrze przygotować, żeby to miejsce było lepsze niż tym razem - przyznaje Ewelina Krzywicka.

Przygotowania do rozgrywek siatkarki rozpoczną w sierpniu.