Wcześniej były dziury - teraz równiutki asfalt. Właściciele firm zlokalizowanych przy ulicy Osiedle Rzemieślnicze w Bydgoszczy, mogą cieszyć się nową drogą. A to dzięki dofinansowaniu z budżetu. 1/4 potrzebnych pieniędzy zebrali przedsiębiorcy, resztę dołożyło miasto. W trakcie realizacji jest obecnie 11 podobnych inwestycji.

- Znaleźliśmy zrozumienie u większości właścicieli firm na tej ulicy, zebraliśmy stosowne fundusze i wybudowaliśmy to, także jesteśmy wdzięczni, że taka inicjatywa jest w ogóle. Taka ulica jest potrzebna, tym bardziej że poprzednio już została wykonana tutaj kanalizacja i mamy gaz, także mamy wszystkie media i wydaje mi się, że to jest ostatni klocek w puzzlach, które udało nam się złożyć - twierdzi Zdzisław Kopczyński, inicjator budowy ulicy Osiedle Rzemieślnicze.

- My jeździliśmy tu 20 lat, a inni jeszcze więcej po takich dziurach, kałużach. Kurierzy nawet nie chcieli wjeżdżać, po prostu się bali. Byli też goście z Polski czy z zagranicy - to nie była najlepsza wizytówka miasta - uważa Grzegorz Jazłowski ze Stowarzyszenia "Budowa Ulicy Osiedle Rzemieślnicze”.

- Chcemy dać możliwość tym, którzy naprawdę spieszą się z tą inwestycją, mają środki, potrafią się zorganizować, potrafią założyć stowarzyszenie i chcą tego, żeby mogli taką drogę czy inną inwestycję zrealizować. Program się cieszy bardzo dużym zainteresowaniem. Te drogi są budowane w pełnej infrastrukturze, to znaczy jest odwodnienie, jest pełna podbudowa, jest chodnik. Także są to porządne inwestycje, które będą służyły mieszkańcom na lata - podsumowuje Mirosław Kozłowicz, zastępca prezydenta Bydgoszczy.