Nawet milion złotych - tyle mogą wynosić straty spowodowane porannym pożarem, jaki wybuchł w czwartkowy ranek w budynku warsztatowo-magazynowym w Nakle. Kilkudziesięciu strażaków gasiło ogień, który szybko ogarnął także sklep motoryzacyjny. Spaliły się m.in. rowery, motocykle i części motocyklowe. Akcja dogaszania zakończyła się po południu.

Dla właścicieli sklepu motoryzacyjnego przy ul. Olszewskiej to nie był trudny poranek. O godz. 7.00 w budynku warsztatowo- magazynowym wybuchł pożar. Ogień błyskawicznie się rozprzestrzenił. W kilkadziesiąt minut zajął poddasze i przeniósł się na sąsiadujący przez ścianę sklep.

W lokalu nie było pracowników, strażacy ratowali co mogli, ale - jak mówią - nie była to łatwa akcja. - Oprócz działań gaśniczych, były podjęte również działania w obronie budynków sąsiednich, po to, żeby pożar nie rozprzestrzenił się na nie - informuje kpt. Bartosz Walkowiak z Komendy Powiatowej PSP w Nakle.

Spaleniu i uszkodzeniu uległo kilkadziesiąt rowerów a także motocykle, wyposażenie sklepu i dach magazynu. Straty mogą sięgać nawet miliona złotych. Na szczęście nikomu nic się nie stało, nie była też potrzebna ewakuacja mieszkańców z pobliskich budynków. Strażacy zabezpieczyli teren pogorzeliska; tak, by ogień się nie przedostał. - Działania gaśnicze zostały zakończone, na chwilę obecną trwa ewakuacja mienia, czyli sprzętu znajdującego się wewnątrz obiektu, jak i demontaż i rozbiórka elementów konstrukcji dachu - informował w czwartkowe przedpołudnie kpt. Walkowiak.

Przyczyny pojawienia się ognia ma wyjaśnić śledztwo prowadzone przez nakielską policję. Do sprawy został powołany biegły z zakresu pożarnictwa. - Z uwagi na trwające czynności, nie wiemy, jaka była bezpośrednia przyczyna powstania ognia. Prowadzący czynności procesowe nie wykluczają jednak żadnej z przyczyn - mówi mł. asp. Justyna Andrzejewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nakle.

Wstępnie wiadomo, że mogło dojść do zwarcia instalacji elektrycznej. Najbardziej zniszczona została część serwisowo- magazynowa sklepu. Sam lokal najprawdopodobniej, po remoncie, będzie nadawał się do użytku.