Trwa przebudowa Pałacu Dąbskich - siedziby Impresaryjnego Teatru Muzycznego. Barokowy budynek zlokalizowany jest na starówce, a jego gruntowny remont kosztuje 15,5 mln zł i ma zakończyć się w styczniu przyszłego roku. O szczegółach inwestycji i postępach prac poinformowano podczas konferencji prasowej.

- W tej chwili są wykonywane prace czysto konstrukcyjne, polegające na usuwaniu starych stropów, i w to miejsce montujemy nowe konstrukcje stalowe na których są wylewane płyty żelbetowe. Realizacja na dzień dzisiejszy przebiega z niewielkimi opóźnieniami w stosunku do harmonogramu, które wynikają z trudnej materii tego budynku. Nakładania się różnych rzeczy, w zakresie konstrukcji, konserwacji zabytków, stosunków sąsiedzkich, czy tego co odkryliśmy - mówi Piotr Bielecki, kierownik budowy.

- W pałacu Dąbskich będzie scena kameralna do 150 miejsc. Będą nasze pomieszczenia biurowe, organizacyjne. Będą także pomieszczenia reprezentacyjne dla Urzędu Marszałkowskiego, no i również dla Teatru. Będzie też galeria. W bardzo pięknych piwnicach, będzie klub jazzowy - wyjaśnia Anna Wołek, dyrektor Impresaryjnego Teatru Muzycznego.

- Pieniądze udało się pozyskać z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, no i koncepcja przebudowy Pałacu Dąbskich jest projektem bardzo ambitnym. Zawsze w takich obiektach zabytkowych, coś wyjdzie w trakcie realizowania inwestycji. Impresaryjny Teatr Muzyczny, jest jedna z nielicznych instytucji kultury, które powstały w naszym regionie. Myślę, że wypełnił swoja rolę i oczekiwania - uważa Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.