W weekend rozpocznie się Festiwal Wisły. Potańcówka z flisakami, rejs statkiem, czy spotkanie z poezją to tylko część atrakcji, które czekają na uczestników tego wydarzenia. Początek rejsu po Wiśle we Włocławku, a ostatnia przystań to Toruń.

- Włocławek został włączony, jako miasto organizator Festiwalu Wisły. Oczywiście wymiar organizacji tego festiwalu, jest nieco mniejszy w tym roku. Myślę, że te środki, które zostały przeznaczone, zostają spożytkowane w sposób bardzo racjonalny, właściwy. Co się wydarzy? Spotkanie poetów tutaj na moście tutaj obok, ten most jest bardzo romantyczny. Następnie potańcówka z flisakami, czyli tak naprawdę gra zespół szantowy. Następnie jest msza św. w katedrze, odprawiana za flisaków i o 10.00 zaczynamy oficjalnie, właśnie we Włocławku Festiwal Wisły - zapowiada Barbara Moraczewska, zastępca prezydenta Włocławka.

Punkty festiwalowe to są te, w których będą stoiska kulinarne. Stoją w Ciechocinku, w Osieku - to jest nowe miejsce, ten taras widokowy - i w Toruniu na Bulwarze Filadelfijskim. W Toruniu chcemy wyciągnąć imprezę o całą drugą część bulwarów, czyli Błonia Nadwiślańskie. Nie ukrywam, że Toruń jest wyróżniony, bo Toruń pierwszy zrozumiał tę naszą ideę - dodaje Jacek Kiełpiński z Kujawsko-Dobrzyńskiej Organizacji Turystycznej.