Udane środowe starty biegaczy klubów z regionu w mistrzostwach Europy w Berlinie: Iga Baumgart-Witan (BKS Bydgoszcz) awansowała do półfinału biegu na 400, a Marcin Lewandowski – do finału biegu na 1500 metrów.

Jako pierwsza w biegu eliminacyjnym na 400 metrów wystartowała Iga Baumgart-Witan. Rywalki szybko doścignęły biegnącą na ósmym torze zawodniczkę BKS-u Bydgoszcz. Baumgart-Witan na ostatnich 100 metrach popisała się doskonałym finiszem i zajęła trzecie miejsce, które nie dało bezpośredniego awansu. Uzyskany czas – 52,23 s. - dał jej jednak miejsce w czwartkowym półfinale. - Ja od rana chodziła spięta. Martwiła mnie wysoka temperatura. Niby każdy ma te same warunki, ale każdy inaczej to odczuwa. Chciałam po prostu przejść te eliminacje - przyznała Iga Baumgart-Witan.

Kilka minut później na bieżni pojawiali się średniodystansowcy, a wśród nich Marcin Lewandowski. Zawodnik bydgoskiego Zawiszy rozegrał swój bieg eliminacyjny na 1500 metrów w swoim stylu. Przez pierwszą część dystansu utrzymywał się z tyłu stawki, by w drugiej zaatakować – choć ratował się przeskakując nad upadającymi rywalami - i pewnie wygrać, m.in. przed goniącym stawkę po wywrotce faworytem do złota, Filipem Ingebrigtsenem. Czas Polaka to 3.40,74 min. - Ja jestem człowiekiem, który lubi wyzwania. Potrzebowałem dodatkowej motywacji. Na 800 metrów mam pięć medali mistrzostw, czas to zmienić; tym bardziej, że 1500 to moja przyszłość - nie ukrywał Marcin Lewandowski.

O medal Marcin Lewandowski walczyć będzie w piątkowy wieczór.