Tereny wokół tężni uporządkowano i wyposażono w ławki oraz stojaki na rowery. Konstrukcje są podświetlane po zmroku. Każda tężnia ma prawie 12 metrów długości i 4 metry wysokości, wykonana jest z drewna sosnowego, a po gałązkach tarniny skrapla się solanka.
ZOBACZ: Szwederowo będzie miało własną tężnię. Trwa jej budowa
Mini tężnie znajdują się na osiedlach: Wyżyny (ul. Modrakowa), Niepodległości (ul. Hallera), Osowa Góra (ul. Wielorybia), Myślęcinek (Różopole), Stary Fordon (ul. Targowisko).
Teraz bydgoszczanie będą mogli odpocząć również przy nowej mini tężni na Szwederowie (skwer A. Bukolta). Znajduje się w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 63 i Przedszkola nr 66 . Wykonano ją w konstrukcji drewnianej z wypełnieniem tarniną. Tężnia posadowiona jest na żelbetowej płycie koryta ociekowego, które jednocześnie stanowi płytę fundamentową.
Kolejne obiekty planowane są m.in. nad Starym Kanałem Bydgoskim.
Mini tężnie solankowe nawilżają śluzówkę i wspomagają profilaktykę górnych dróg oddechowych. Inhalacje z solanki pomagają także redukować stres i niwelować zmęczenie. Nie są jednak zalecane osobom z ostrymi stanami zapalnymi dróg oddechowych, nadczynnością tarczycy, uczuleniem na jod oraz niskim ciśnieniem.
📢 𝗡𝗜𝗘 𝗣𝗥𝗭𝗘𝗚𝗔𝗣 powiadomień o wypadkach, utrudnieniach na drogach, alertach meteo oraz innych ważnych komunikatów. Dołącz do kanału informacyjnego TVP3 Bydgoszcz na Facebooku! Kliknij i bądź zawsze na bieżąco.